Spa & Masaj Hizmetleri

Spa Hizmetleri

Spa merkezimizde siz kıymetli misafirlerimiz için

Masaj Hizmetleri

Anti Selülit Masajı

Selülitli bölgedeki kan ve lenf dokusunu harekete geçirilmesini sağlayan anti selülit masajı hasarlı dokunun taze oksijen ile dolması ve yağ hücrelerinin atılmasına yardımcı olurken, cildin kuruluğunun giderilmesine ve yenilenmesine de destek olur.

Anti Stres Masajı

Anti stres masajı uygulaması kasları gevşetmeye yönelik ağır ve yavaş hareketlerle uygulanan bir masaj yöntemidir. Amaç kişinin stres kaynaklı oluşan kas tutulmalarını, kas sertleşmelerini çözebilmek ve kişiyi hem fiziksel hem ruhsal bir rahatlamaya ulaştırabilmektir.

Aroma Terapi

Esansiyel yağlar olarak da bilinen aromaterapi masajı, cilt yüzeyini çok daha hızlı ısıtır ve yoğun kas, eklem ağrılarına ve zayıf dolaşım bozukluklarında oldukça başarılı sonuçlar alınmasına katkı sağlar. Aromatik özyağların keyif verici kokusu, duygusal kaynaklı fiziksel sıkıntılar üzerinde de olumlu etki yaratır.

Bali Masajı

Bali masajı, vücuttaki kan akışını hızlandırır. Özel noktalara uygulanan masaj, kan damarlarını açar ve bu sayede vücut tazelenir. Kan akışı normal seviyelerde olursa, vücut ve zihin çok daha sağlıklı olur. Ayrıca bu sayede vücutta hissedilen ağrılar azalır ve sorunlu noktalar daha hızlı iyileşir.

Harem Masajı

Harem masajı, diğer bir adıyla da dört el masajı olarak bilinen iki farklı terapist tarafından senkronize uygulanan eşsiz bir masaj yöntemidir. Basınç noktalarına uygulanan teknikler, derin doku teknikleri ve yüzeysel teknikler bir kombinasyon halinde uygulanarak kasları rahatlatır, gevşetir ve kan dolaşımını hızlandırır. Beyninizin mantıksal ve duygusal yanlarını aynı anda uyararak hem fiziksel, hem de ruhsal olarak rahatlama sağlar.

Klasik Masaj

Klasik masaj, vücuttaki dokuların ve organların düzenli olarak çalışmasını sağlar. Kasları güçlendirir. Vücutta biriken toksin ve yorgunluk maddelerinin atılımını sağlar. Kan dolaşımını hızlandırır. Eklemlerin hareketini arttırır.

Köpük Masajı

Cildinizin sağlıklı ve ışıltılı bir hale kavuşmasına yardımcı olur. Cildin bağışıklık sistemini güçlendiren köpük masajı, özellikle soğuk havalarda cildin direncini artırır ve hastalıklara karşı vücudun korunmasına yardımcı olur. Zihinsel ve bedensel bir rahatlama sunan köpük masajı, stres ve kaygıdan korunmayı sağlar.

Lenf Drenaj Masajı

Lenf sıvısının akışını hızlandırır ve şişkinliği en aza indirerek rahatlık sağlar. Lenf drenaj masajı ile lenf akımı desteklenir ve ödemle oluşan şişkinlik azaltılabilir. Lenf drenaj masaji bedenimizi toksinden, bakteriden, mikroptan, kimyasal atıklardan ve sıvı fazlasından arındırır ve direnç sistemimizi güçlendirir.

Medikal Masajı

Medikal masajın faydaları kastaki yorgunluk ve ağrıları azalttığı bilinen bir gerçektir. Kasların toparlanmasını sağlarken, biriken toksik maddelerin atılımına yardımcı olmaktadır. Kemiklerin güçlenmesine yardımcı bir etkisi vardır. Kireçlenmelerde etkili olan medikal masaj, spazm ve krampları da önlemektedir.

Miks Masajı

Miks masajı yoğun ısıtıcı etkiye sahip krem ve yağlarla uygulanır. Bu sayede vücuda verilen elektrik dalgaları dengelenir. Kas ağrılarına iyi gelir. Eklem ağrılarına iyi gelir. Vücudun tutulan kas bölgelerini gevşetir. Kireçlenmeye iyi gelir. Boyun, sırt, bel ve bacak ağrılarını giderir.

Refleksoloji Masajı

Refleksoloji masajı, ağrı ve acı hissini azaltır. Kronik ya da kronik olmayan hastalıklarda uygulanan tedaviyi destekler. Detoks etkisi yapan lenf dolaşımını hızlandırır. Kan dolaşımını düzenler. Kan basıncını düzenler. Vücut sağlığı için faydalı hormonları arttırır.

Spor Masajı

Spor masajı stresli ve gergin kişilerin spora başlamadan rahatlayıp, sakinleşmesini sağlar. Etkinlik öncesi sporculara yapılan masaj sporcuyu psikolojik olarak daha iyi hissetmesini sağlar, sportif başarıyı arttırıcı ve sporcuya yarışma öncesi motive edici etkisi vardır. Uyuşukluk halinde olanları aktif hale getirir.

Stone Masajı

Stone masajı, sıcak taşlar ile uygulanmaktadır. Kaslardaki gerginliği ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olur. Stres ve anksiyeteyi azaltır. Uykuyu düzenler. Bağışıklık sistemi rahatsızlıklarının semptomlarını azaltır. Kanser semptomlarını azaltmaya yardımcı olur. Bağışıklığı güçlendirir.

Sultan Masajı

Sultan masajı, üç terapist tarafından senkronize uygulanan eşsiz bir masaj yöntemidir. Basınç noktalarına uygulanan teknikler, derin doku teknikleri ve yüzeysel teknikler bir kombinasyon halinde uygulanarak kasları rahatlatır, gevşetir ve kan dolaşımını hızlandırır. Beyninizin mantıksal ve duygusal yanlarını aynı anda uyararak hem fiziksel, hem de ruhsal olarak rahatlama sağlar.

Thai Masajı

Thai masajı eklemlerdeki baskıyı azaltır ve ağrıyı hafifletir. Bağışıklığı güçlendirir: Gelişen kan sirkülasyonu vücudun toksinleri atmasına yardımcı olur. Bu sayede bağışıklık sistemi güçlenir. Mental rahatlama sağlar: Vücudu rahatlatır ve duygusal veya mental stresin azalmasına yardımcı olur.

Spa Hizmetleri

Fin Hamamı

Buhar banyosu, vücut toksinlerinden arınmanın en basit yolu olarak düşünülmüştür. Bu yolla cildin gözenekleri açılır, milyonlarca ter bezesi salgılama yapmaya başlar, vücut ürettiği metabolik maddeleri ve diğer atıkları dışarı atar. Ter, neredeyse idrarla aynı elementleri içerir ve bu yüzden de cilt bazen üçüncü böbrek olarak adlandırılır. Terleme yoluyla vücut atıklarının %30’a kadar varan miktarı vücuttan uzaklaştırılır.

Sauna

Sauna, cilt bakımına destek olur. Kaslarınızı güçlendirir. Kalp sağlığınız üzerinde etkilidir. Kalori yakmanıza yardım eder. Vücut direncinizi arttırır. Toksinleri temizler. Uykunuzu düzenli hale getirir.

Tuz Odası

Tuz odalarının amacı tuzu solunabilir hale getirmektedir. Tuz odaları sayesinde solunum yolları temizlenir ciğerler açılır.

Tuz odalarında uygulanan tuz terapisinin etkili olduğu rahatsızlıkları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Astım
 • Kronik Öksürükler
 • Alerjik Astım
 • Genel Burun Tıkanıklıkları
 • Astım Bronşit
 • Nefes Yoluna Bağlı Horlamalar
 • Nefes Darlığı
 • Geniz Akıntıları
 • Sinüzit
 • Uyku Düzensizlikleri
 • Yorgun Uyanma

Türk Hamamı

Hamamın bilinen en önemli faydalarından biri, vücuttan atılamayan maddelerin atılımını sağlamasıdır. Hamama girdiğinizde, cildinizdeki gözenekler açılır, deriniz temizlenir. Hamam, cildin güzelleşmesine katkı sağladığı gibi, cildin aynı zamanda sağlıklı bir şekilde nemlenmesini ve yumuşamasını da sağlar.

Türk Usulü Kese & Köpük

Türk Usulü Kese & Köpük